Sej človek nikoli res ne ve, kako in kaj naj spakira. Tisto malo stvar, ki jo boš pustil doma z izgovorom “ma dej, tega pa ziher ne bom rabu“, boš potreboval najbolj, tisto gmoto, za katero pa si prepričan, da ne boš preživel brez nje, pa še pogledal ne boš.
Najino vodilo za potovanje z otroki je preprosto. Zanje vzameva dovolj, za naju pa konkretno premalo. Vse, kar nam bo zmanjkalo, pa bomo kupili sproti.
Katka je zbrala nekaj konkretnih nasvetov, spodaj pa še natančen seznam vsega, kar smo v dva 20-kilogramska Salomonova kovčka zbasali tokrat.
- Kar spakiraš, moraš nesti.
Za nas 4 imava trenutno zmagovalno kombinacijo 2 velika kovčka in dva nahrbtnika. Lila ima sicer svoj majhen nahrbtnik s svojo lisičko, ampak bolj zato, da dobi občutek, kako je biti popotnik. To kombinacijo kovčkov lahko prenašamo okoli precej enostavno (prištejte zraven še Artov voziček), karkoli več pa bi bilo že precej težje. - Tudi, če greš za 1 mesec, spakiraj za 1 teden.
Ker za 2 meseca ne moreš spakirati, se vedno drživa načela – 1 teden oblek za naju in 10 dni oblek za otroka (ker se večkrat umažeta). Ko se nabere dovolj umazanih oblek, jih operemo v pralnici ali damo prat h tetam. - Tetris z oblekami.
Otroške stvari vse spakirava v prozorne vrečke, ker so manjše, se takoj vidi, kaj je noter in še lepo se zlagajo v kovček. Kot tetris. Midva imava manj stvari, zato jih ne dava v vrečke. Dobila sva kar nekaj predlogov za ‘packing cubes’, ki dajo mogoče še malo več strukture. - Pametno z ročno prtljago na letalu.
Tukaj spet velja, da težja kot je ročna, težje jo bo prenašati okoli. Po pravici, kolikor se trudim, je moj nahrbtnik vedno precej težak. Flaška (ki jo vedno napolnim po security checku), ogromno snackov (ki ne služijo samo za lakoto, ampak tudi za animacijo), rezervna oblačila za otroka in če je prostor še za naju (ker se vedno nekdo polije in zraven še starša), igrače za otroke (barvice, papir, knjiga, spinner z vakumom za na okno, nalepke), dokumenti, fotoaparat. Če nimate otrok pa še stvari za vašo zabavo (aaam kaj sploh je to :D). - Za tiste pa ki rabite res konkreten seznam, je tule najin:
Seznam za pakiranje za odrasle
- 7 majic
- 3 kratke hlače
- 2 dolge hlače (pajkice/trenirke)
- 7 kosov spodnjega perila
- 2 zgornja dela z dolgimi rokavi
- 3 kopalke,
- 3 nogavice 😀
- ena prevleka od povštra (za shranjevanje umazanega perila)
- ene superge, ene sandale
- zdravila za odrasle
- kozmetika (jaz sem šla pred potovanjem v Superskin in se tam opremila za mojo nego na poti, za otroke pa kot vedno vzela sončne kreme Evy technology, ki imajo zelo obstojne filtre)
- rezervna očala z dioptrijo, sončna očala, leče (vse iz Dellaspine)
- švicarski nož
- mapa s sprintanimi dokumenti, potni listi
- zavarovanje za tujino! Mi smo vsi štirje zavarovani pri Vita življenjska, kjer imamo tudi ne kodo PJL20 za 20% popust
- maska in snorkl
- en kup fotografske opreme (dva fotoaprata in trije objektivi)
Seznam za pakiranje za otroke
- 10 majic
- 6 kratkih hlač
- 3 dolge hlače (pajkice/trenirke)
- 10 kosov spodnjega perila oz 1 paket plenic za Arta
- 3 zgornje dele z dolgimi rokavi
- 3 kopalke, kopalne plenice za Arta
- 3 nogavice
- 2 pižami
- ene superge, ene sandale, ene čevlje za v vodo (tokrat imata oba nove Snugijeve copatke za v vodo, ki se zaenkrat obnesejo super!)
- zdravila za otroke
- dve posodici za shranjevanje hrane in pribor za otroke
- maska za potapljanje in snorkel
- UV majčka za otroka
- nosilka (ki nas rešuje na prevozih ali za uspavanje na poti)
- igrače za na pot in predvsem zabava za letalo
- malica za na pot (piškoti, narezano jabolko, sendviči)
- švicarski nož in pribor za otroke
- 2 posodici s pokrovom (da lahko s sabo vzamemo sadje)
- tanka jakna (samo za otroka)
Iskreno mislim, da obstaja scenarij, ko bi lahko na tako dolgo pot odšel samo z ročno prtljago, vse ostalo pa kupoval in podarjal oz. po obrabi metal stran sproti. Zagotovo se tega podviga ne bi šel s tako malimi otroki, naj pa bo mogoče to v tolažbo tistim, ki se vam zdi, da na drug konec sveta ne morete iz z manj kot 8 ogromnimi kovčki na 4-člansko družino.
p.s. za nami na letališču je bila ravno ena takšna družina.
Se da samo z ročno prtljago, obljubim 🙂
Mi (2 odrasla in en 3,5 letnik) smo bili poleti v Maleziji (KL in Borneo ter Brunej), dobre 3 tedne, z dvema ročnima nahrbtnikoma (osprey farpoint 40) in enim manjšim nahrbtnikom, kot daypack. Vmes smo 3x prali, kaj kupili in tudi kaj vrgli v smeti 😉
Za razliko od vas, smo trije, mali je brez plenic in nismo imeli mask za potapljanje 😆
Ah, super pot in super za mini prtljago! Nas se caka, samo da bodo mali hrbti malo zrastli ☺️