Kam pa naprej?

Azija

Adam’s Peak. Drugič.

“Can we just take a look?”
“No.”
“Excuse me?”
“No buying, no looking.”

Tako je to, če si v mestu, kjer tempo vsakdana narekuje horda bogatih ruskih turistov. Bentota. Fucktota. Še vedno pa zagovarjam, da ni krivda smo njihova. Valda, če daš vsakemu otročku, ki te lepo pogleda 500 rupij, in če natakarjem puščaš napitnine v višini tedenske plače, da se raven pričakovanj dvigne. Valda. In valda, da posledično vsako nezadovoljeno  pričakovanje pusti grenak priokus in se razvijejo western občutki. Zamera, jeza. Zavist.

Anyhow.

Uspešno sva presegla mejo 2000 metrov in po 5200 stopnicah dva dni nazaj osvojila vrh Adam’s Peaka. 2243 m. Naporno, a v družbi številnih postojank z grozečimi fluorestenčno oranžnimi in roza ogromnimi plišastimi medvedi ter najdražjim čajem na Šrilanki (75 rupij za šalčko), tudi zabavno. Dobri dve uri navzgor sta ob enkratnem vzkliku “Dajmo Janezi”, s katerim sta naju vzpodbudila kolega iz Slovenije (Tadeja in Matjaž, hvala), minili mirno. Manj mirno kot sestop z vrha. Saj nekaj športnika je v naju, ampak očitno ne dovolj, da bi meča tole pohodništvo zdržala brez vzdihljajev. Na trenutke vzdihljajev smrti. 🙂

Danes je že boljše. Danes malce namesto nog boli srce. Pizda. Ni mi lepo gledat domačinov, ki živijo v raju, a se zaradi takšnih in drugačnih vplivov do vsega okoli njih obnašajo skorajda brezbrižno. S finančno pomočjo bogatih Švicarjev postavijo hotel, ga zagradijo, privabijo bogate Ruse, jim ponudijo vse od A do Ž … nekaj metrov stran pa odmetavajo plastične vrečke in vso ostalo navlako, kot da Mati Narava to poje za posladek po obilnem kosilu.

Tako pač je in verjetno, četudi se pizdim tu na blogu, ne bo v prihodnjih letih nič kaj bolje. Jah, verjetno sem tudi sam pristavil svoj lonček.

Prejšnji prispevek
Naslednji prispevek

Sorodni prispevki

Sorodne objave

Ideja za izlet z otroki: Zlatorogova učna pot, Bohinj

Priznam, enodnevni izleti z otroki nama ne grejo najbolje od rok. Nekaj glede kombiniranja...

Na Veliki planini … zakaj me to spominja na...

Pa je lep dan in je FaceBook. Ja, priznam, da bi brez slednjega bil...

Ponujava “Popotniško prvo pomoč”

Zagotovo največji, a hkrati tudi najbolj zabaven izziv popotnika, je situacija, ko se znajdeš...

Najboljši sushi na planetu Zemlja

Olive, Kanye West, sushi. Obožuješ jih ali pa ne maraš. Pri nama gre takole:...

Letalska karta za okoli sveta

Večkrat sem že slišal o njej. O letalski karti za okoli sveta. V nekako...

Čričkovi boji, pivo v čajniku in čaj po pivu.

"Kje točno je zavil svet v napačno smer?" bi se lahko vprašal tisti trenutek,...

Utrinki

Komentarji

Odgovori

Vnesi odgovor
Vnesi ime