Tradicionalno sva čas med Božičem in novim letom namenila nakupu letalskih kart. Tokrat nas na MegaTripu 2025 čaka 9 letov in vse to sva želela spraviti pod streho čim prej in čim bolj učinkovito … da se lahko potem posvetiva še tisoč drugim koščkom načrtovanja našega naslednjega potovanja.
Letimo takole:
Benetke – Dubai – Bangkok (Tajska) –> Emirates Airways
Bangkok – Bali –> Thai Airways
Bali – Auckland (Nova Zelandija) –> Air New Zealand
Auckland – Nadi (Fiji) –> Air New Zealand
Nadi – Toyko (Japonska) –> Fiji Airways
Osaka – Kuala Lumpur (Malezija) –> Air Asia X
Kuala Lumpur – Dubai – Benetke –> Emirates Airways
Vse skupaj smo za karte odšteli 10.100 eur. Na daljših letih smo si privoščili izbiro sedežev, na enem celo “skybed” (bomo poročali, kako je to). V nekaj primerih nismo vzeli najcenejše opcije, saj bi leteli s kakšno xy letalsko družbo ali pa imeli daljše prestope. Nismo šparali, nismo se pa tudi preseravali.
Me je pa ravno pol ure nazaj kap, ko sem videl, da so mi Fiji Airways znesek za let na Japonsko, ki ni ravno mali, trgali dvakrat. Panika. Takoj mail sem, tja, vsi mozni naslovi še v cc. Seveda pa tudi vsi možni scenariji “a so nas nategnili?”, “a sem slucajno dvakrat kaj kliknil?”, “a se kar poslovim od tega denarja?”. No, dokler ni prijazna Melita na NLB videoklicu povedala, da je to po novem ustavljena praksa letalskih družb. In sicer da najprej avtorizirajo celoten znesek, potem pa še enkrat na njihovi strani opravijo nakup posazmenih kart. Ko se to izvede, v roku cca. 10 dni dobiš povrnjen prvotni znesek.
OK, vse lepo in prav, ampak res bi bilo lepo če bi to vedel v naprej, ker zdajle sem zgubil eno leto življenja in eno leto življenja manj, pomeni eno lepo potovanje manj. To pa tko ne, ti, ti, ti Airways Fijí.
A to z dvojnim trganjem potem pomeni, da mora limit na kreditni kartici vedno zadostovati za dvojno ceno kart?
Jaz mislim, da ja, ampak kolikor sem razumel druge, ki so imeli isto izkusnjo, gre stanje v negativno, tudi ce nimate toliko limita, pa se potem vrne na prvotno.