Kam pa naprej?

Borneo

Skoraj izgubili mamico

Ko sem ravnokar odprl računalnik, so iz njega zamrgolele mravlje. Iskale so poti med črkami in se ob overdoseu svetlobe hitro razbežale. Ali je katera šla v USC ali HDMI priključek, nisem prepričan.

Smo v vasici Sepilok na Borneu, pol ure vožnje od mesta Sandakan, 3 ure leta iz Kuala Lumpurja. Zdi se, da smo boguzanogu, a samo “še dvakrat spat”, pa gremo v tapravo džunglo. Do takrat pa bomo tukaj. Se navajali na ekstremno vlažnost in tropske padavine, ki tako hitro kot pridejo, tudi gredo.

Spimo v dveh ločenih sobicah, ker družinske niso imeli. No, imeli so jo, pa še s klimo, ampak je ravno zaradi tega padla iz našega budgeta. Zato pa imamo dve, pa v vsaki ventilator, eno štekdozo, WC školjko in tuš, s curkom moči 85-letnega gospoda.

Vse okoli nas mrgolazi in plazi. Ko smo zvečer ugasnili luči in ventilator usmerili v steno, da nas ne bi ponoči napihal, se je slišalo vse mogoče. Tu in tam (pravkar je začelo deževat, samo povem) se je pridružil še pasji lajež, kasneje pa še kakšna zapoznela petarda v čas lunarnemu novemu letu.

Sunbears. Zavetišče čez cesto od tega z oragnutani. Se spomnite tiste “afere”, ko so enkrat obdolžili nek živalski vrt, da se je nekdo oblačil v medvedka in zavajal obiskovalce? No, tisto je bil pravi sunbear, ampak ko stojijo so res videti kot ljudje.

Dan smo izkoristili za …

Preden povem za kaj, morem omeniti rahlo nezgodico. Namreč, zjutraj smo prisilno ustali ob 7:30 (po ljubljanskem času je to ob 1:30 zjutraj), pozajtrkovali, umili zobke, se pošpricali proti komarjem, obuli za dež in po tem “po nesreči” zaklenili mamico v sobo, mi pa šli. Art se je igral s ključi, jo zaklenil in molčal. Šele ko smo jo 15 minut že vsi nestrpni čakali na vaški cesti, sem za vsak slučaj poslal Lilo pogledat, če je mamica še živa, pa je ugotovila, da boga reva kriči na pomoč.

Skratka, dan smo izkoristili za druženje z oragnutani v tukajšnjem rezervatu. Organizirano, ampak lepo. Varovano, a ne utesnjeno. Pač, ogradili so ogromen kos deževnega gozda in jih varujejo, raziskujejo, hranijo in množijo. Kje se podpišem? 🙂

Nehalo je dežavat.

Otroka igrata Uno, Katka spi (posttravmatski sindrom), jaz pa pišem tele kvake in upam, da nam uspe še do bazenčka.

A veste kaj pomeni orangutan? Orang po malezijsko pomeni človek. Utan pomeni gozd. Človek iz gozda. Logično, ne?

Prejšnji prispevek
Naslednji prispevek

Sorodni prispevki

Sorodne objave

Ramadan.

Beseda, ki sva jo v zadnjih 24 urah slišala dvestokrat pogosteje, kot sva jedla....

Zakaj se spričkava.

Katka pravi, da sva s tem potovanjem izgubila eno leto dvorjenja. :) Preden sva...

Cene na Tajskem v 2026

Iskreno mislim, da se Tajsko še vedno da doživeti z nekaj deset evri na...

Knjige v žilo! Najboljše, kar sva prebrala …

Knjiga. Beseda, ob kateri oba pristriževa ušesa in tematika o kateri sva se pripravljena...

O stroških, tk mal, za filing!

"Tk mal, za filing bom napisal neki o cenah." "OK, kul." "Bom dal tiste tavišje cene." "Kul." Soba:...

Potovanje po Japonski z 10 € na dan

Na Japonskem ena breskev stane 6 eur, pivo v gostilni 5 eur, enourna vožnja...

Utrinki

Komentarji

Odgovori

Vnesi odgovor
Vnesi ime